Vyhledat zájezd

Vyhledat zájezd podle data:
Vyhledat zájezd podle domu:

Chorvatsko – aktuální dopravní situace

 Datum: 7.8.2007   Kategorie: O Chorvatsku 

Dopravní situace na chorvatských silnicích je v letních měsících velmi komplikovaná, a to zejména v pátek večer a v sobotu. Proto Vám doporučujeme vyrazit na cestu do Chorvatska v jiný den než o víkendu. Stejně tak i odjezd plánujte nejlépe ve všední den.


Velké dopravní problémy vznikají zejména při průjezdu Slovinskem u města Maribor směrem na hraniční přechod s Chorvatskem Macelj. V těchto místech se tvoří dlouhé kolony aut oběma směry.

 

Dalším problematickým místem je dálnice Záhřeb – Split u tunelů Mala Kapela a Sv. Rok. V těchto tunelech je možné jet pouze v jednom pruhu každým směrem, proto se zde zejména o víkendech vyváří dlouhé kolony oběma směry.

 

O víkendech můžete očekávat kolony a složitou dopravní situaci téměř na všech hraničních přechodech a dálnicích Chorvatska.


V roce 2007 otevřelo Chorvatsko dva nové úseky dálnice. Jedná se o dálniční úsek Krapina – Macelj dlouhý 20 km se 6 tunely. Tento úsek pomůže zrychlit cestu na chorvatské pobřeží, ale bohužel neřeší problém dlouhých dopravních kolon, které v těchto místech vznikají.

 

Druhý úsek je dálnice Dugopolje - Šestanovac dlouhá 37 km ve směru ze Splitu do Dubrovníku se 4 tunely.

 

Dálniční poplatky pro osobní automobil:  
úsek Dugopolje - Šestanovac: 15 HRK 
úsek Záhřeb - Šestanovac: 172 HRK

 

Aktuální informace o dopravní situaci v Chorvatsku najdete na stránkách www.hak.hr


Články
Webkamera CK Nykar
Předpověď počasí na zítra
Předpověď počasí na 10. 2. 2012 pro severní Jadran, oblast ostrova Cres a Lošinj. Podrobnější předpověď včetně sedmidenní naleznete zde.

Minimum: -3 °C
Maximum: 2 °C
Aktuální teploty na Cresu
Aktuální teplota 02:30 0.3 °C
Teplota moře 9 °C
Maximální teplota 1.5 °C
Minimální teplota 0.3 °C
Průměrná teplota 0.9 °C
Historie počasí
Údaje o počasí v Chorvatsku na Cresu naleznete zde.
Fotogalerie
Prohlédněte fotografie, které pořizují naši průvodci na všech akcích pořádaných na Cresu. Sezony 2001-2011