Chorvatsko je oblíbená destinace pro zájezdy autem k moři, mimo jiné i díky přiměřené dojezdnosti. Jednou z krásných destinací je ostrov Cres, na který se specializuje CK Nykar. Pokud jedete do Chorvatska autem, můžete si nechat zajistit ubytování.

Proč vyrazit na dovolenou do Chorvatska autem?

Cesta autem se vyplatí zejména rodinám s dětmi, které tak mohou ušetřit nemalé prostředky a ještě vzít vše potřebné. Další výhodou cesty autem je časová nezávislost, možnost zastávek po cestě a samozřejmě také doprava po okolí v místě dovolené. Autem můžete snadno převézt svého zvířecího miláčka.

Jak se dostat autem do Chorvatska?

Nejčastěji se využívá trasa přes Rakousko (Vídeň, Graz) a Slovinsko (Maribor, Ljubjana). V Chorvatsku pokračujete přes Rijeku a Opatiji až do vesnice Brestova, odkud odjíždí trajekt na ostrov Cres. Celková vzdálenost po této trase je cca 850 Km (z Prahy) a dá se bez problémů zvládnout za 10 hodin. Trajekty provozuje společnost Jadrolinija, na webu lze nalézt aktuální plavební řád, rezervace trajektu předem není nutná. Za dálnice po cestě je nutné platit poplatky, počítejte s dodatečnými náklady cca 1500 Kč za jednosměrnou cestu včetně trajektu.

Zastávky na cestě autem do Chorvatska

Cestu autem si můžete zpříjemnit zajímavou zastávkou po cestě. Opuštění dálnice již není v době navigací problém a po cestě se nabízí řada zajímavých míst. Za zmínku určitě stojí například návštěva Vídně či Ljubljany. Pokud Vás nelákají města, můžete navštívit Plitvická jezera či Postojnou jamu, můžete také vyrazit na menší výlet do přírody, možností je po cestě spousta.

Výlety autem po Chorvatsku

Auto nemusí být jen dopravním prostředkem na místo dovolené, ale umožní Vám i delší výlety po okolí. V Chorvatsku se obvykle půjčují skútry, to však není řešením pro rodiny s dětmi. Autem můžete snadno vyrazit na delší výlet a vzít s sebou děti, psa anebo potřebné vybavení pro různé aktivity anebo piknik. Můžete také vyrazit na nedaleký ostrov Krk, na který jezdí z Cresu trajekt.

Webcamera CK Nykar


Aktuální teploty na Cresu

26.10. 10:10
Teplota moře17,0 °C
Teplota vzduchu ve stínu13,2 °C
Pocitová teplota ve stínu13,2 °C
Tlak1 018,2 hPa
Směr větruS
Rychlost větru0,0 km/h

Akce pořádanéna Cresu

Nejsou pořádány žádné akce.


Prohlédněte si fotografie, které pořizují naši průvodci na všech akcích pořádaných na Cresu.

Sezony 2001-2020


Předpověd počasí pro Cres

Předpověď počasí


Předpověď počasína zítra

Předpověď počasí na 27.10.2021 pro severní Jadran, oblast ostrova Cres a Lošinj.

Minimum: 13 C°
Maximum: 17 C°

Podrobnější předpověď včetně sedmidenní naleznete zde.


Historie počasí

Údaje o počasí v Chorvatsku na Cresu naleznete zde.