PIVO, VÍNO a NEALKO neomezeně po celý den Cres OKEM WEBKAMERY REPORTÁŽ O CRESU v České televizi Cres OBJEKTIVEM KAMERY Cres NA MAPĚ

Dopravu na ostrov Cres si můžete zvolit buď vlastní nebo autobusem vypraveným CK NYKAR. Cesta na Cres není časově ani vzdálenostně příliš náročná a neměla by být pro nikoho problémem.

Autobusovou dopravu pro naši CK zajišťuje společnost GUMDROP. Moderními, spolehlivými a pohodlnými autobusy s klimatizací, WC, videem a s možností zakoupení nápojů. O bezproblémovou jízdu se starají zkušení a profesionální řidiči.


Odjezd z ČR v pondělí večer a návrat ve středu dopoledne (odjezd v pracovní den jsme zvolili především vzhledem ke komplikované dopravní situaci v průběhu víkendu). Autobus jede přes Rakousko a Slovinsko.

Doba jízdy je cca 15 hodin včetně pravidelných odpočinkových zastávek a 20minutové plavby trajektem.

Nastoupit můžete ve všech následujících městech: Liberec, Jablonec nad Nisou, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Praha, Písek, Milín, České Budějovice a ve vybraných termínech také Benešov, Jihlava a Brno.

Doprava vlastním vozem

Doporučujeme a title="trau vlastním vozem"""trasu vlastním vozem přes Rakousko (Vídeň, Graz), Slovinsko (Maribor, Ljubljana, Postojna), Chorvatsko (Rupa, Rijeka, Opatija).

Při využití doporučené trasy je vzdálenost Praha - Cres asi 850 km.

V průběhu cesty se platí silniční poplatky a jízdenka na trajekt. Náklady za poplatky bez benzínu, nebo nafty na jednosměrnou cestu činí celkem cca 1.500 Kč

Trajekt na Cres jezdí z vesničky Brestova, zpět z Porozina (Cres). Jízdní řád se mění dle období, v sezoně jezdí trajekt častěji. Zde naleznete jednotlivé jídní řády:

Brestova - Porozina (Cres)
Datum Odkaz na jízdní řád trajektu a ceník
01. 01. - 31. 12. 2022 Plavební řád ke stažení
Platné ke dni 1. 1. 2022, před odjezdem navštivte uvedené odkazy znovu a ověřte si, zdali se nezměnily.

Pokud se rozhodnete jet na Cres z Krku, odjíždí se z Valbiska (Krk), zpět z Merag (Cres). Zde naleznete jednotlivé jízdní řády:

Valbiska (Krk) - Merag (Cres)
Datum Odkaz na jízdní řád trajektu a ceník
01. 01. - 31. 12. 2022 Plavební řád ke stažení
Platné ke dni 1. 1. 2022, před odjezdem navštivte uvedené odkazy znovu a ověřte si, zdali se nezměnily.

Webkamera

Webkamera

Webkamera

Aktuální teploty

na Cresu 27.05. 21:30
Teplota moře 23 °C
Teplota vzduchu ve stínu 23.6 °C
Pocitová teplota ve stínu 23.6 °C
Tlak 1009 hPa
Směr větru S
Rychlost větru 0 km/h

Předpověď počasí

Podrobná předpověď

Mapa

Jejda... Něco se pokazilo.
Na této stránce se Mapy Google nezobrazily správně. Technické podrobnosti naleznete na konzoli JavaScriptu.
Nastavení cookies